Dwie kolizje na A1

We wtorek (16 grudnia br.) o godz. 5.10 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na autostradzie A1 w Rebielczu gmina Pszczółki doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze.

Kolizje A1
Kolizje A1

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili czy są osoby poszkodowane, które potrzebują pomocy medycznej, ustalili przyczynę kolizji drogowej,zbadali  stan trzeźwości obu kierowców oraz ukarali sprawcę zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 48-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla kierujący ciężarowym manem jadąc w kierunku Gdańska nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania ciężarowej scanii, która stała na bocznym pasie sygnalizując awarię i uderzył w jej naczepę. Siłą odrzutu man zjechał do prawej krawędzi jezdni, uderzył w barierę energochłonną i przewrócił się na prawy bok. 48-letni gdańszczanin kierujący scanią oraz kierowca mana nie odnieśli żadnych obrań. Obaj byli trzeźwi.

Policjanci przez 10 godzin zabezpieczali miejsce kolizji samochodów ciężarowych do czasu całkowitego ich usunięcia z autostrady.

Kolizje A1
Kolizje A1

Kilkadziesiąt minut później o godz. 8.45 w tym samym miejscu, na lewym pasie ruchu w kierunku Gdańska doszło do kolejnej kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili policjanci 34-letni mieszkaniec Tczewa jadący renaultem megane w kierunku Gdańska nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim volkswagena passata i uderzył w jego tył. 45-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, podróżująca z nim pasażerka oraz kierowca renaulta nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi.

Policjanci ukarali sprawców obu kolizji drogowych mandatami karnymi w wysokości 220 złotych za niezachowanie należytej ostrożności.

Autostrada A1 w kierunku Gdańska została całkowicie udrożniona dopiero o godz. 16.00. Przez ponad 8 godzin ruch odbywał się jednym pasem.

Policja apeluje o bezpieczną i ostrożną jazdę. Zwracajmy uwagę na to co dzieje się na drodze, abyśmy mogli w porę zareagować na niebezpieczeństwo.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts