Borkowo – Nocą płonęły trzy samochody

W nocy o godzinie 0.55 została poinformowana Komenda Policji w Pruszczu Gdańskim, że przy ul. Akacjowej, jednej z głównych dróg komunikacyjnych Borkowa palą się trzy samochody.

Spłonęły trzy samochody w Borkowie - fot. MC
Spłonęły trzy samochody w Borkowie – fot. MC

Powiatowa Straż Pożarna w Pruszczu gdańskim otrzymała zgłoszenie minutę później i wysłała na miejsce zdarzenia jeden zastęp strażaków, którzy na miejscu przystąpili do akcji gaśniczej jak informuje p. Adam Jastrzębski Rzecznik Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.

Na miejscu obecnie teren zabezpiecza policja oczekując na przybycie biegłego w celu zbadania przyczyn i okoliczności spłonięcia samochodów dodaje p. Marzena Szwed-Sobańska Rzecznik Policji w Pruszcz Gd.

Dzisiejszej nocy płonęły również samochody w Gdańsku, lecz w chwili obecnej Policja nie łączy tych dwóch zdarzeń.

Na zamkniętej posesji przy jednej z głównych dróg Borkowa doszło do spalenia trzech samochodów marek Audi, Toyota i Volvo. Ostatnie dwa auta zniszczone zostały w stopniu znacznym, Audi z zewnątrz wygląda na najmniej zniszczone. Posesja jest zamkniętym terenem, a samochody nie były zaparkowane w bezpośrednim sąsiedztwie, każdy był oddalony przynajmniej o kilka metrów, najbardziej oddalone Audi znajdowało się po drugiej stronie podwórka w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Podczas pożaru nie ucierpiał nikt z mieszkańców posesji.

(MC)

Poniżej zdjęcia oraz film z miejsca zdarzenia.

 

Related posts

2 Thoughts to “Borkowo – Nocą płonęły trzy samochody”

  1. […] Jest to drugie w Borkowie, a kolejne w okolicach Gdańska zdarzenie z płonącym samochodem. O poprzednim pisaliśmy TUTAJ […]

  2. […] Jest to drugie w Borkowie, a kolejne w okolicach Gdańska zdarzenie z płonącym samochodem. O poprzednim pisaliśmy TUTAJ […]

Comments are closed.