Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii

Już po raz 10-ty ks. Przemysław Kalicki zaprosił  parafialne zespoły wokalno – muzyczne do wspólnego celebrowania dnia  Św. Cecylii – patronki chórzystów. Gościem specjalnym przeglądu był Ryszard Rynkowski.

Cecylia
Cecylia

Wybór muzyka nie był przypadkowy. To artysta, który mnoży swe talenty, tak jak Bóg przykazał – zapowiadali konferansjerzy, na co dzień mieszkańcy Przejazdowa.

Rynkowski to nie tylko wokalista, pianista, kompozytor i aktor. To także gawędziarz, który miał dla publiczności z Przejazdowa wiele zabawnych anegdot.

Artysta zaczął bardzo nastrojowo, skłaniającymi do refleksji balladami, a zakończył biesiadnie. Zachwycona publiczność zgotowała Rynkowskiemu owacje na stojąco.

W drugiej części sobotniego popołudnia zaprezentowało się dziesięć chórów parafialnych z całej okolicy. Dla muzyków, a także wszystkich gości czekały ciasta i gorące napoje.

W niedzielę na scenie zagościli aktorzy teatru dla dzieci. Były też projekcje filmowe. Impreza miała miejsce pod gigantycznym, ogrzewanym namiotem z profesjonalną sceną.

W organizacji „Kulturalnego weekendu” księdzu Przemysławowi pomogło całe sołectwo Przejazdowo, a także OKSiBP i Gmina Pruszcz Gdański.

 

Magdalena Bielicka

 

Related posts

One Thought to “Przejazdowo. Jubileuszowy koncert dla św. Cecylii”

  1. Dziekuje za wspaniałe przeżycie duchowe:)Cudowna , atmosfera,pyszne ciasta, możliwość wspolnej modlitwy poprzez śpiew.Chylę niskie pokłony dla Organizatora , Ksiedza Przemyslawa z Przejazdowa:)

Comments are closed.