Zajęcia z pracownikiem IPN w Wiślinie

12  listopada   Szkołę  Podstawową  w Wiślinie  odwiedził   po raz kolejny    pracownik   Oddziałowego  Biura  Edukacji  Publicznej  IPN  w  Gdańsku, który  poprowadził   zajęcia  historii  i  społeczeństwa   w klasach  IV- VI.

2Pan  Przemysław  Szlosek   przybliżył   czwartoklasistom   historię    Wojtka – niedźwiedzia, który  został przygarnięty  przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa  i  przeszedł wraz z nimi  cały  szlak bojowy . Na podstawie losów sympatycznego   misia  uczniowie poznali  dzieje żołnierzy polskich na frontach II wojny światowej i  po jej zakończeniu. Równie ciekawe okazały się zajęcia warsztatowe  poświęcone Polskiemu Państwu Podziemnemu.

Szóstoklasiści i piątoklasiści  dowiedzieli się , jak  wielkie znaczenia miała organizacja konspiracyjna  w życiu  ówczesnych Polaków. Poznali również nowe fakty dotyczące  Żołnierzy  Niezłomnych.

Małgorzata  Kurkiewicz

 

Related posts