Kolejne pieniądze dla gminy!

Gmina Pruszcz Gdański otrzyma ponad 2,6 mln zł z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tzw. „schetynówki” na budowę nowego połączenia drogowego pomiędzy Straszynem i Juszkowem.

Schetynówka
Schetynówka

Inwestycja o wartości 5,3 mln zł, która będzie polegała na budowie nowej drogi, ścieżki pieszo – rowerowej i oświetlenia, jest niezwykle ważna dla mieszkańców. Nie tylko połączy dwie miejscowości i pozwoli mieszkańcom Straszyna sprawnie dotrzeć do Pruszcza Gdańskiego, ale także da możliwość przystąpienia do przebudowy ul. Ogrodowej w Juszkowie.

Nowa droga połączy ul. Sadową w Juszkowie z ul. Spokojną w Straszynie. Będzie biegła równolegle do obwodnicy Trójmiasta.

Gmina nie pierwszy raz pozyskała środki z tzw. „schetynówki”. Wcześniej wybudowała ul. Raduńską i Plażową w Straszynie (2009 r.), Dworcową w Straszynie (2011 r.), Sportową w Juszkowie (2012 r.) i Pocztową w Straszynie (2013 r.).

Magdalena Bielicka

Related posts