PRUSZCZ GDAŃSKI -PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ U PRUSZCZAŃSKICH POLICJANTÓW

Dzieci z niepublicznego przedszkola „Bursztynek” z Pruszcza Gdańskiego odwiedziły pruszczańskich stróżów prawa. Policjanci zajmujący się problematyką prewencji kryminalnej oraz ruchu drogowego opowiedzieli dzieciom o ogólnie pojętym bezpieczeństwie, o zachowaniu się na drodze, pokazali jak pracują policjanci oraz przypomnieli znane już maluchom numery alarmowe. Na zakończenie podsumowano zdobyte wiadomości i rozdano małym gościom słodkie upominki.

Pruszcz przedszkole
Pruszcz przedszkole

Dzisiaj o godz. 10.00 grupa „Wieloryby i Rekinki” z niepublicznego przedszkola „Bursztynek” mieszczącego się przy ulicy Strzeleckiego 4 w Pruszczu Gdańskim zawitała w gościnne progi pruszczańskiej policji.

Podczas spotkania dzieci miały okazję obserwować z bliska pracę policjantów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnego sprzętu, który używany jest w codziennej służbie. Dzieci chętnie prowadziły dyskusję na nurtujące je tematy, głównie dotyczące bezpieczeństwa. Dużym wzięciem cieszyło się zdejmowanie odcisków linii papilarnych oraz zabawa w policyjnym radiowozie.

Na zakończenie spotkania podsumowano zdobytą wiedzę oraz rozdano przedszkolakom  słodkie upominki. W nagrodę dzieci zaśpiewały policjantom piosenkę „Wąsaty ogórek”

Marzena Szwed-Sobańska

 

Pruszcz przedszkole
Pruszcz przedszkole

Related posts