„Złote Gody” razy pięć!

Pięć par z terenu gminy Pruszcz Gdański obchodziło „Złote Gody”, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego. 

W uznaniu za wieloletnią miłość, wzajemny szacunek oraz zapełnienie domów dziećmi i wnukami Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył jubilatów medalami. Uroczystego ich wręczenia dokonała wójt Magdalena Kołodziejczak.

Państwo Anna i Stanisław Borowicz z Wiśliny. Jubilaci mają troje dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych synów, którymi się opiekują.  Nadal też ciężko pracują na gospodarce. Mimo przeciwności losu, są wielkimi optymistami, kochają życie i ludzi.
Państwo Anna i Stanisław Borowicz z Wiśliny. Jubilaci mają troje dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych synów, którymi się opiekują. Nadal też ciężko pracują na gospodarce. Mimo przeciwności losu, są wielkimi optymistami, kochają życie i ludzi.

 

Państwo Stanisława i Józef  Sługoccy z Rotmanki. Pani Stanisława – filolog polski i bibliotekoznawca – pracowała jako nauczycielka, a pan Stanisław – komandor, a także doktor nauk humanistycznych – życie zawodowe związał z Marynarką Wojenną RP.  Jubilaci doczekali się dwóch synów – lekarzy -   i czworga wnucząt.
Państwo Stanisława i Józef Sługoccy z Rotmanki. Pani Stanisława – filolog polski i bibliotekoznawca – pracowała jako nauczycielka, a pan Stanisław – komandor, a także doktor nauk humanistycznych – życie zawodowe związał z Marynarką Wojenną RP. Jubilaci doczekali się dwóch synów – lekarzy – i czworga wnucząt.

 

Państwo Eryka i Roman Symonowicz ze Straszyna. Jubilaci byli w to zawodowi kierowcy. Obecnie wspólnie prowadzą małą gastronomię.  Doczekali się trojga dzieci i siedmiorga wnucząt. Właśnie oczekują przyjścia na świat prawnuka.
Państwo Eryka i Roman Symonowicz ze Straszyna. Jubilaci byli w to zawodowi kierowcy. Obecnie wspólnie prowadzą małą gastronomię. Doczekali się trojga dzieci i siedmiorga wnucząt. Właśnie oczekują przyjścia na świat prawnuka.

 

Stella i Jerzy Góźdź ze Straszyna. Poznali się w Poznaniu, ślubowali w Warszawie, a zamieszkali w  Straszynie.  Jubilaci doczekali się dwójki dzieci i pięciorga wnuków, a pierwszy prawnuk jest już „w drodze”.
Stella i Jerzy Góźdź ze Straszyna. Poznali się w Poznaniu, ślubowali w Warszawie, a zamieszkali w Straszynie. Jubilaci doczekali się dwójki dzieci i pięciorga wnuków, a pierwszy prawnuk jest już „w drodze”.

 

Państwo Regina i Roman Sobolewscy z Rotmanki. Pani Regina to specjalistka od finansów, a Pan Roman - przedsiębiorca.  Jubilaci doczekali się dwóch synów i czwórki wnuków.
Państwo Regina i Roman Sobolewscy z Rotmanki. Pani Regina to specjalistka od finansów, a Pan Roman – przedsiębiorca. Jubilaci doczekali się dwóch synów i czwórki wnuków.

 

Magdalena Bielicka

Related posts