ŁĘGOWO- POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło w Łęgowie gmina Pruszcz Gdański. Kierująca fordem focus wjeżdżając na drogę krajową nr 91 potraciła pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych. 32-letnia piesza trafiła do szpitala. Pobrano od niej krew do badań, aby sprawdzić czy była trzeźwa. Kierująca fordem była trzeźwa. Samochód zabezpieczono we własnym zakresie.

Pruszcz wyp. Łęgowo
Pruszcz wyp. Łęgowo

W piątek (07 października br.) o godz. 17.12 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na ulicy Marco Polo w Łęgowie doszło do potrącenia pieszej. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów z wydziału ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził oględziny samochodu i miejsca wypadku drogowego, zabezpieczył ślady, zrobił dokumentację fotograficzną oraz sporządził szkic 
sytuacyjny. Zbadano również stan trzeźwości kierującej fordem. Od pieszej pobrano krew, której badanie określi czy była trzeźwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letnia mieszkanka Sępólna Krajeńskiego kierująca fordem focus wyjeżdżając z ulicy Marco Polo na drogę krajową nr 91 w Łęgowie potrąciła pieszą przechodzącą przez przejście dla pieszych. 32-letnia pruszczanka trafiła do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierująca fordem była trzeźwa. Od pieszej pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. 

Pruszcz wyp. Łęgowo
Pruszcz wyp. Łęgowo

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts