Szkoła w Wiślinie szuka patrona

Z inicjatywy kilku sołectw dyskutowano nad sylwetką przyszłego patrona Szkoły Podstawowej w Wiślinie. Uznany profesor Andrzej Januszajtis przybliżył zebranym  m.in. postacie rodu Forsterów.  

Zdjęcia nadesłał Wiesław Zbroiński
Zdjęcia nadesłał Wiesław Zbroiński

Spotkanie z profesorem zorganizowali sołtysi sołectw: Mokry Dwór, Wiślina, Krępiec, Dziewięć Włók, Bystra i Lędowo.

Sołtysi zachęcają wszystkich mieszkańców do udziały w bezpłatnej wycieczce  do Fabryki Sztuki w Tczewie na wystawę pt. „Forsterowie dookoła świata z kapitanem Cookiem”.

Termin wycieczki: 6 listopada, godzina 15:30
zbiórka na parkingu przy kościele w Wiślinie

Zapisy u Sołtysów:
Katarzyna Jażdżewska 506-039-958
Wiesław Zbroiński 508-600-385

Ilość miejsc – ograniczone – decyduje kolejność zgłoszeń

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 listopada do godziny 12:00

Zdjęcia nadesłał Wiesław Zbroiński
Zdjęcia nadesłał Wiesław Zbroiński

Magda Bielicka

Related posts

9 Thoughts to “Szkoła w Wiślinie szuka patrona”

 1. M.Kargul

  Wstyd. Paru hejterów obudziło się pół roku po fakcie, bo jakiś nieoduczony psudoedziennikarz napisał parę bzdur. Taki z Foerstera polakożerca jak z Kaczyńskiego ludojad. Do końca życia podkreślał, że był poddanym króla polskiego, Niemcy za jego głowę natomiast wyznaczyli nagrodę, gdy poparł rewolucję francuską. Zaś z gaulaiterem łączy go tylko przypadkowa zbieżność nazwisk, bo miał same córki. Zaś jego rodzina przyjechała na Pomorze ze Szkocji. Notabene potomkowie jego stryja mieszkają w Polsce do dziś….

  Jak ktoś poza bluzgami ma zamiar faktycznie się dowiedzieć kim był Jerzy Foerster to powinien cokolwiek na temat przeczytać. Najlepiej po angielsku, bo Anglosasii wychwalają go nad niebiosa, choć o Anglikach pisał o wiele gorsze rzeczy niż o Polakach. Podobnie zresztą jak o Niemcach, bo facet był z przekonania demokratą i krytykował wyzysk chłopstwa przez szlachtę w wielu europejskich krajach… Zaś hejterzy z „Naszego Dziennika” by lepiej zajęli się obroną dobrego imienia „Inki”, bo ów dziennnikarzyna jak widać wątpi, że w czystej rywalizacji jest ona lepszym patronem, że musiał sie uciec do takich bzdur…

 2. jade

  Na wieki jestescie zdrajcy w panteonie sukin……ow. nie spijcie w nocy.

 3. VI a

  Inka naszą patronką!!!Prosimy!!!

 4. Polacy

  Radni Pruszcza mają szansę na upamiętnienie polskiej Bohaterki. Mamy nadzieję to zrobią.

 5. to jest po prostu obrzydliwość , panowie sołtysi pomylili kraje, sokoro wam tak tęskno to może zamieńcie sołectwa na te z po zachodniej stronie odry i tam wybierajcie sobie patronów, brak słów jak bardzo można się sprzedać za parę nędznych srebrników i jeszcze próbować to uzasadniać obecnością jakiegoś profesora, też z ukrytej opcji niemieckiej ? skoro rodzice i uczniowie zagłosowali tak jak chcieli za Inką to po wtrącacie swoje sołtysowskie paluchy w ich decyzję ?

 6. mk47

  Zamiast Inki polakożerca, prekursor polnische wirtschaft. Uznany profesor Januszajtis ciekawe przez kogo?. Nie wstyd wam, ciekawe jakie granty i „wsparcie” wam obiecali zachodni przyjaciele?

 7. Jacek Kawczak

  Nie zapomnijcie wspomnieć o gaulaiterze Albercie Forsterze „wybitnym przedstawicielu tej zasłużonej rodziny” Niestety ci podli Polacy powiesili go po wojnie a szkoda, jako patron szkoły podstawowej byłby duużo lepszym patronem od pradziada Georga który tylko pluł jadem na wstrętnych polskich podludzi. Jak wam nie wstyd, brak słów!!

 8. A czy ten uznany profesor A, Januszajtis mowił o tym, że ten przyszły patron – Forster to znany polakożerca. Uważał Polaków za niższą rasę, za zwierzęta. Kiedyś powiedział, że „Polacy to woły w ludzkiej formie.”
  Panowie sołtysi czy możecie powiedzieć co się stało? Dlaczego promujecie tego Prusaka?

Comments are closed.