ŻUŁAWA- POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w Żuławie. Kierujący volkswagenem cc wyprzedzając kolumnę pojazdów zderzył się czołowo z oplem zafira jadącym z przeciwka. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów biorących udział w wypadku. Do szpitala trafił 68-letni kierowca opla oraz trójka podróżujących z nim pasażerów, w tym 7-letnie dziecko. 

Pruszcz wyp. Żuława
Pruszcz wyp. Żuława

W sobotę (01 listopada br.) o godz. 8.30 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, że w Żuławie gmina Pruszcz Gdański  doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni gdynianin kierujący volkswagenem cc jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego podczas wyprzedzania kolumny pojazdów zderzył się czołowo z oplem zafira jadącym z przeciwnego kierunku. W wyniku odniesionych obrażeń do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 68-letni mieszkaniec Skarszew kierujący oplem oraz podróżujący z nim pasażerowie – 39-letnia kobieta, 15-letnia dziewczyna oraz 7-letni chłopiec. Obaj kierowcy byli trzeźwi, ich samochody zostały 
zabezpieczone we własnym zakresie. Policjanci pracujący na miejscu zatrzymali dowody rejestracyjne obu samochodów biorących udział w wypadku. 

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. 

 

PRUSZCZ GDAŃSKI-POLICJANCI KOLEJNY RAZ OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść nasze pieniądze. Ofiarą oszustów padła 87-letnia mieszkanka Pruszcza Gdańskiego. Kobieta wpuściła do mieszkania mężczyznę, który podając się za pracownika administracji chciał sprawdzić szczelność okien. Po krótkiej rozmowie oszust wyłudził od pokrzywdzonej 70 złotych oraz wykorzystując jej nieuwagę ukradł dowód osobisty na jej nazwisko oraz legitymację emeryta. Pokrzywdzona następnego dnia poinformowała o wszystkim policję.

W piątek (31 października br.) o godz. 12.35 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosiła się 87-letnia kobieta, który poinformowała, że została okradziona i straciła 70 złotych, dowód osobisty oraz legitymację emeryta. Z jej relacji wynikało, że poprzedniego dnia w południe do drzwi jej mieszkania zapukał młody mężczyzna. Po krótkiej rozmowie powiedział kobiecie, że jest pracownikiem administracji i musi sprawdzić szczelność okiem przed sezonem zimowym. Stwierdził, że trzeba wymienić w oknach dwie klamki. Zażądał za usługę 250 złotych. Kobieta nie dysponowała taką gotówką więc dała oszustowi 70 złotych. Gdy starsza pani wyszła do kuchni oszust ukradł należący do niej dowód osobisty oraz legitymację emeryta i wyszedł z mieszkania. Kobieta następnego dnia powiadomiła policję.

Policja apeluje o rozsądek!

Najczęściej wystarczają zwykłe środki ostrożności i kilka podstawowych rad, by nie paść ofiarą oszustów działających różnymi metodami :

  • nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł – spójrz przez wizjer i zapytaj,
  • jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Was kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok,
  • jeśli musisz kogoś wpuści, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu, najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny,
  • nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom, inkasentom, osobom oferującym sprzedaż różnych artykułów,
  • mając w domu pieniądze schowaj je w miejscu trudno dostępnym.

Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Wówczas postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby podejrzanej.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts