Nadchodzi czas wyborów – Z wiarą w politykę!

W przeciągu niespełna miesiąca nadejdzie termin wyborów samorządowych. Do władz lokalnych będą wybierani „nowi” oraz „starzy” działacze. To podczas tych wyborów możesz oddać swój głos na swojego sąsiada, znajomego lub na osobę, którą znasz tylko z mediów. Warto nie być obojętnym i nie zmarnować tego przywileju, jakim jest TWÓJ GŁOS!

W wyborach samorządowych wybiera się ludzi, którzy najbliżej naszego życia, naszych spraw dokonują wyborów inwestycji, planów na przyszłość w naszej okolicy, podwyższają lub obniżają podatki, kształtują rzeczywistość, która bezpośrednio dotyczy NAS i NASZEGO ŻYCIA. To podczas tych wyborów możesz wybrać czy oddasz swój głos na taką czy inną partię, ale też konkretnie na osobę, którą znasz, cenisz, zgadzasz się z jej poglądami. Możesz wskazać osoby, po których spodziewasz się, że będą chciały nie tylko dobra dla siebie, ale będą lub jeszcze lepiej jak już są wrażliwe na otaczające nas realia, rzeczywistość, a przede wszystkim wartości.

Wybrane przez nas osoby nie znikną gdzieś w gąszczu polityki, kuluarów, kraju czy świata, ale przez najbliższe lata będą w bliskim nam otoczeniu. To od ich decyzji będzie zależała nasza służba zdrowia, oświata, bezpieczeństwo, inwestycje, bliższa czy też dalsza przyszłość.

Dlatego właśnie podczas tych wyborów nie należy się zastanawiać czy iść, czy też pozostać w domu, ponieważ nie głosując też oddajemy swój głos i to przeważnie nie tak jak sobie życzymy. Podczas tych wyborów powinniśmy jasno opowiedzieć się za tym, który będzie najbardziej godnie reprezentował NASZE interesy.

 

W najbliższą sobotę odbędzie się ciekawa konferencja podczas której omawiane będą aktualne wyzwania społeczne, a także o zaangażowaniu katolików świeckich w życie społeczne. Poniżej prezentujemy treść zaproszenia.

 

Każdy z nas dobrze widzi jak bardzo potrzeba Boga w sferze życia społecznego, zawodowego, w polityce. Dziedziny te coraz głębiej osuwają się w zamęt. Potrzeba naszej zdecydowanej postawy i odwagi w głoszeniu Ewangelii.
Dlatego zapraszam Was na konferencję „Aktualne Wyzwania Społeczne”, która odbędzie się w sobotę 25.10.2014 w godzinach 10:00-14:30 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Wierzę, że to spotkanie będzie pouczające i bardzo budujące dla wszystkich. Przed wyborami samorządowymi zapraszam do zapoznania się z akcją www.rodzinamaglos.pl. Jan Szczęsny 

ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ „AKTUALNE WYZWANIA SPOŁECZNE”

– o zaangażowaniu katolików świeckich w życie społeczne.

w dniu 25 października 2014 roku w godz. 10.00 – 14.30 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej ul. Doki 1

Część I, godz.10.00 – 12.00

„Globalna rewolucja społeczno-kulturowa – nowe wyzwania”

Gośćspecjalny: drGabrieleKuby socjolog z Niemiec, niezależny ekspert, krytyk społeczny i publicystka,

Prowadzenie: Antoni Szymański Wprowadzenie: prof. UG, dr hab. Franciszek Makurat przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Gdańskiego Wypowiedzi: Ewa Kowalewska – Human Life International – Polska Anna Mrozowicz – Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej Wykład i dyskusja: dr Gabriele Kuby

Godz. 12.00 – 12.30 Przerwa

Część II, godz. 12.30 – 14.30

„Aby słowa zmienić w czyn – z wiarą w politykę“

Gość specjalny: Marek Jurek Poseł do Parlamentu Europejskiego, Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

Wypowiedzi: Marek Jurek – Poseł PE Waldemar Jaroszewicz – Krajowa Rada Katolików Świeckich przy Konferencji Episkopatu Polski Jacek Konczal – Ruch Światło – Życie – Diakonia Społeczna Janusz Karc – Prawica Rzeczypospolitej, okręg pomorski

Dyskusja

W imieniu organizatorów Jan Klawiter Fundacja „SŁOWO” Antoni Szymański „KAPITUŁA PRO ECCLESIA ET POPULO” Jacek Konczal Ruch Światło – Życie , Diakonia Społeczna

 

Nnowo powstała Diakonia Społeczna Ruchu Światło – Życie (przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej na Chełmie). 
Diakonię założył Jacek Konczal z potrzeby większego zaangażowania się nas katolików w życie społeczne w tym w politykę, która jest też formą wyrażania miłości. Wierzymy, że również w tym Pan Bóg chce być obecny.

 

(MC)

Related posts