POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci z komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło wczoraj na ulicy Nowowiejskiego w Pruszczu Gdańskim. Kierujący kią nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim daimlerchryslera. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. Do szpitala trafił 38-letni kierowca daimlerchryslera.

Pruszcz wypadek
Pruszcz wypadek

Wczoraj (20 października br.) o godz. 15.55 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w Pruszczu Gdańskim na ulicy Nowowiejskiego doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów ruchu drogowego oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano również stan trzeźwości kierowców. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43 mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego kierujący kią jadąc ulicą Nowowiejskiego w kierunku ulicy Dworcowej nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim daimlerchryslera i najechał na jego tył. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 38-letni pruszczanin kierujący daimlerchryslerem. Podróżująca z nim pasażerka nie odniosła żadnych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi, ich samochody zostały zabezpieczone we własnym zakresie.

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego. 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts