III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni

W sobotnim biegu Doliną Raduni wzięły udział całe rodziny. W Biegu Skrzatów na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie wystartowały 92 osoby, a w Biegu Głównym ze Straszyna do Juszkowa – 138.

Chłodna aura odstraszyła wielu zadeklarowanych wcześniej uczestników Biegu Głównego, ale ci, którzy pokonali 5-kilometrową malowniczą trasę, na pewno nie żałowali startu. Tym bardziej, że dla zwycięzców w swoich kategoriach czekały nie tylko pamiątkowe medale, ale również nagrody finansowe. Wszystkim biegającym organizatorzy zapewnili napoje izotoniczne, gorącą herbatę i smaczną zupę.

Najszybszy biegacz odcinek Straszyn – Juszkowo pokonał w 15 minut i 59 sekund.

W imprezie po raz pierwszy wzięli udział miłośnicy nordic walking wraz z instruktorem Krzysztofem Fiebig. Grupa maszeruje w każdy wtorek, a zbiera się przy centrum Kemer w Straszynie o godz. 18.

III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni współorganizowali: GTS Pruszcz Gdański, RW PZ LZS, Radio Toksyna i Straszyn Biega.

Specjalne podziękowania za asekurację biegu należą się: Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański, Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, motocyklistom pod kierunkiem Danuty Suszyńskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Łęgowa.

Imprezę sponsorowała GRUPA ENERGA.

Magdalena Bielicka

III Wojewódzki Bieg Doliną Raduni

Related posts