Rokitnica. Wernisaż w świetlicy

Dobiegł końca międzypokoleniowy plener artystyczny pn. Galop Pegaza. Jego efekty można było podziwiać podczas wernisażu w świetlicy wiejskiej w Rokitnicy. 

Malarstwo, rysunek, rzemiosło artystyczne oraz fotografia – to dziedziny, w którym można była odkrywać i szlifować swoje umiejętności pod okiem artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Przystanek Sztuka:  Danuty Kraszewskiej, Grażyny Goszczyńskiej, Teresy Piotrowskiej, Ewy Kruglik, Jolanty Szymerskiej i Beaty Chojnackiej. Plener artystyczny „Galop Pegaza” miał charakter mobilny – zajęcia odbywały się zarówno w części wyżynnej, jak i żuławskiej gminy Pruszcz Gdański. W warsztatach wzięły udział 24 osoby w wieku od 8 do 75 lat.

Prace, zarówno doświadczonych, jak i początkujących artystów można było podziwiać podczas wernisażu w świetlicy wiejskiej w Rokitnicy. Wydarzenie uświetniła poetka Zofia Sokół, która recytacją i przekazem płynącym z wierszy oczarowała wszystkich gości.

Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 417 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów objętego PROW 2007 – 2013.

Magdalena Bielicka

Related posts