Zaproszenie do OKSIBP Cieplewo na wernisaż

Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie przy ul. Długiej 20A zaprasza 7 października 2014 r. do galerii Kaloryfer na uroczyste otwarcie wystawy „Pejzaż inspirowany”. Zostaną na niej zaprezentowane prace Małgorzaty Zabłudowskiej ze Straszyna. Początek o godz. 19:00.

Plakat
Plakat

To kolejna odsłona operacji „″Trzy Krajobrazy″ w galerii sztuki”, której celem jest m.in. prezentacja dorobku lokalnych twórców, a dofinansowanej z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Małgorzata Zabłudowska, z zawodu jest nauczycielką wychowania fizycznego, a z zamiłowania – malarką. Od trzech lat uczęszcza na zajęcia malarstwa dla dorosłych w naszej placówce w Cieplewie.

– Od początku konsekwentnie realizuje własne, oryginalne pomysły – podkreśla Agnieszka Michalczyk, kurator wystawy. – Inspiracją są dla niej artystyczne fotografie, wykonane przez równie uzdolnionego syna, Piotra. Jego prace stanowią punkt wyjścia dla abstrakcyjnych dzieł, pełnych subtelnych gradacji kolorystycznych

Na wystawie, oprócz wyśmienitych akryli na płótnie, będzie można zobaczyć fotograficzne źródła inspiracji utalentowanej malarki.

 

 

 

LOGA%20operacja.%20www[1]

Related posts