Nagrody dla mistrzów

Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak przyznała nagrody za  wybitne osiągnięcia sportowe. 

Sylwetki mistrzów 

Fot. M. Bielicka
Fot. M. Bielicka

Mateusz Kraśniewski z Łęgowa

Zawodnik posiadający licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Powołany do Kadry Narodowej na rok 2014 i 2015. Trenuje windsurfing od 4 lat w Gdańskim Klubie Żeglarskim. Osiągnięcia w roku 2014: VIII miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich, złoty medal mistrzostw Polski Żeglarzy w MTB XC (kolarstwo górskie), II miejsce w pucharze gminy Skrwilno, srebrny medal długodystansowych Mistrzostw Polski w klasie Bic Techno 293 do lat 17.

Aleksander Przychodzeń z Juszkowa

Zawodnik posiadający licencję Polskiego Związku Żeglarskiego. Powołany do Kadry Narodowej na rok 2014 i 2015. Trenuje windsurfing od 3 lat w Sopockim Klubie Żeglarskim.

W 2014 roku zdobył: III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w klasie BIC Techno, I miejsce w Pucharze Prezydenta Miasta Gdańska w klasie BIC Techno 293, II miejsce w Pucharze Prezydenta Miasta Sopotu w klasie BIC Techno 293, II miejsce w Międzynarodowych Regatach w Kaliszu w klasie BIC Techno 293, III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w klasie BIC Techno 293 w Kaliszu.

Emilia Mikszuta ze Straszyna

Zawodniczka trenująca lekkoatletykę i osiągająca wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym. W 2013 r. wywalczyła złoty medal w Powiatowych Igrzyskach Sportowych Szkół Podstawowych  w Biegach Przełajowych, otrzymała tytuł „Najlepszego Sportowca w roku szkolnym 2013/2014 w Szkole Podstawowej w Straszynie i zajęła III miejsce w biegu na 800 m kobiet podczas Wojewódzkich Igrzysk Sportowych LZS o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego.

Paula Witkowska z Wiślinki

Taekwondo olimpijskie trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Bursztyn Gdańsk” W grudniu 2013 r.  wywalczyła dwa srebrne medale  w Wojewódzkim turnieju w Taekwondo Olimpijskim oraz srebrny medal w 7 Pomerania Open. W 2014 r. zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego .

Zuzanna Ostrajch z Wiślinki

Taekwondo olimpijskie trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Bursztyn Gdańsk”. W  grudniu 2013 r. wywalczyła dwa złote medale i jeden srebrny. W 2014 r. w Wojewódzkim Turnieju w Taekwondo Olimpijskim zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny.

Wojciech Pawluk z Wiślinki

Taekwondo olimpijskie trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Bursztyn Gdańsk”. W grudniu 2013 r. wywalczył dwa złote medale i jeden brązowy w Wojewódzkim Turnieju w Taekwondo Olimpijskim, a także brązowy medal w 7 Pomerania Open. W 2014 r. zdobył trzy złote medale podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego.

Jan Gołąbek z Rotmanki

Zawodnik posiadający licencję Polskiego Związku Kultury Fizycznej i Fitness. Od wielu lat trenuje sporty siłowe. W 2014 r. zdobył  I miejsce na XXIII Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, Juniorek i Juniorów oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Sztangi leżąc, które jednocześnie były Eliminacjami do Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn. Powołany przez Federację GPC i Polską Unię Trójboju Siłowego do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc które odbędą się 6-11.10.2014 r w Austrii.

Magdalena Bielicka

Related posts