Kolejna duża firma w gminie

Hörmann Polska Sp. z o.o. – producent bram, drzwi i napędów – otworzył centrum dystrybucyjne na Polskę Środkową i Północną.

1920396_905968006098223_6415640633580978950_nNowy wspaniały obiekt to niewątpliwie wielki powód do dumy dla zarządu i pracowników firmy, ale też dla gminy.  Przedstawicielstwo firmy Hörmann na naszym terenie, to nie tylko nowe miejsca pracy i wspływy z podatku, ale również prestiż –powiedziała podczas otwarcia siedziby Hörmann  w Rusocinie wójt Magdalena Kołodziejczak, która przyniosła ze sobą wygrawerowaną życzeniami podkowę na szczęście.

W Rusocinie na działce po powierzchni ponad 2 hektarów stanął obiekt o kubaturze 30 650 m3 – z halą magazynową, biurami i salami konferencyjnymi.

W przedstawicielstwie Hörmann Polska Gdańsk w Rusocinie pracuje 15 osób. Oddział obsługuje klientów oraz inwestycje w regionie województw: pomorskiego, części kujawsko-pomorskiego oraz części warmińsko-mazurskiego.

Bliskość portu lotniczego i portów morskich, autostrada A1, Południowa Obwodnica Gdańska, drogi krajowe nr 91 i 7, obwodnica Trójmiasta, linia kolejowa E-65 Północ – Południe – to wszystko sprawia, że gmina jest idealnie skomunikowana, a co za tym idzie, przyciąga inwestorów. Na terenie gminy funkcjonują już takie znane koncerny i firmy jak: Norwood,Centrum Logistyczne Lidl, Bud – Mat, Viessmann Sp. z o.o., Fakro, Truck – Wis – Dzik, Mercedes – Benz Leasing Polska, DGT, MAKRO Cash and Carry Polska S.A., DB Schenker Poland, a wkrótce budowę ukończy m.in. Volvo.

Related posts