STRASZYN- NIETRZEŹWI ODPOWIEDZĄ ZA ZNIEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZY

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego pruszczańskiej komendy podczas interwencji na stacji paliw w Straszynie, zatrzymali dwóch nietrzeźwych, awanturujących się mężczyzn. W momencie zatrzymania byli oni nietrzeźwy. 32-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu a jego 24-letni kolega 1 promil alkoholu. Mężczyźni znieważyli interweniujących policjantów oraz naruszyli ich nietykalność cielesną. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pruszcz znieważenie
Pruszcz znieważenie

W środę (24 września br.) o godz. 14.45 dyżurny pruszczańskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o  awanturujących się mężczyznach na jednej ze stacji paliw w Straszynie. Na miejsce natychmiast wysłano patrol interwencyjny. Policjanci na stacji paliw zastali dwóch mężczyzn spożywających alkohol oraz rzucających różnymi przedmiotami. Nie reagowali na polecenia wydawane przez stróżów prawa, byli wulgarni i agresywni. Ich zachowanie świadczyło, że są prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. 
Awanturujący się mężczyźni podczas interwencji znieważyli policjantów i naruszyli ich nietykalność cielesną. Zostali zatrzymani i przewiezieni do budynku komendy w Pruszczu Gdańskim. 

W komendzie zostali wylegitymowani i sprawdzono ich stanu trzeźwości. Okazało się, że 24-letni mieszkaniec gminy Kolbudy miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego 32-letni kompan, mieszkaniec Straszyna miała 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymani spędzili noc w policyjnym areszcie.

Mężczyźni usłyszą zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts