Pomorze na morze!

16 września 2014 r.  uczniowie klas 5-6 Szkoły Podstawowej w Wiślinie  przeżyli  niezapomnianą  morską  przygodę.  Miała  ona  swój  początek  w  Gdyni, w Basenie Prezydenta. To  właśnie  z tego miejsca   dzieci  wyruszyły    w rejs na pokładzie  słynnego   „Zawiszy  Czarnego”.

Pomorze na morze
Pomorze na morze

A  wszystko to  za sprawą projektu „Pomorze na morze”, którego  nadrzędnym  celem jest    edukacja żeglarska oraz  morska dzieci i młodzieży. Podczas dwugodzinnego rejsu po Zatoce Gdańskiej  młodzi  miłośnicy przygód   poznawali  historię  oraz teraźniejszość  największego  żaglowca skautowego  na świecie. Zdobywali  żeglarską   wiedzę  oraz  nowe  umiejętności. Pomagali  w stawianiu   żagli, klarowaniu  lin, rozwijaniu  i zwijaniu cum, mieli również okazję stanąć za  kołem sterowym.

Morska przygoda  żuławskich   odkrywców   nie zakończyła się jednak  po otrzymaniu pamiątkowych certyfikatów- wręczonych przez samego kapitana. Po zejściu na ląd  czekały  na nich  kolejne atrakcje- zwiedzanie   wystawy  poświęconej  admirałowi Józefowi Unrugowi,  projekcja   filmu  dokumentalnego  poświeconego  kapitanowi  Kazimierzowi  Jurkiewiczowi, a wreszcie  losowanie nagród –niespodzianek.

                                                                                                                Małgorzata Kurkiewicz

Related posts