Klimatyczna „Konopielka”

Amfiteatr z belek słomy, „scena” pod żuławską stodołą  i konferansjer, któremu słoma wystaje z gumiaków –  w takiej scenografii aktorzy Teatru Nowego im. Witkacego w Słupsku jeszcze nie grali. 

„Konopielka” rozbawiła i skłoniła do refleksji: trudno jest wyzbyć się przyzwyczajeń i zaadoptować w nowej rzeczywistości.  Mieszkańcy gminy i nie tylko mieli okazję  zobaczyć dobry spektakl w wyjątkowych okolicznościach – siedząc na słomie w Skansenie Żuławskim Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze.

Sztukę wystawiono dwa razy – o 19 i 21, a obejrzało ją w sumie ok. 450 osób.

Gościem specjalnym sobotnich spektakli był Ireneusz Kaskiewicz – odtwórca głównej roli w serialu z początku lat 80. pt. „Pan na Żuławach”.  Aktor opowiedział o swoim rocznym pobycie na żuławskim planie zdjęciowym i o tym, jak po 30 latach po raz pierwszy obejrzał wszystkie odcinki.

„Konopielka” w skansenie otworzyła jesienno – zimowy sezon teatralny w OKSiBP.

Magdalena Bielicka

Related posts