Promocja Antologii poezji twórców powiatu gdańskiego „Niebieskie neony”

Promocja Antologii poezji twórców powiatu gdańskiego „Niebieskie neony” odbędzie się w

 Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, ul. Chopina 34,

 26 września 2014 r.(piątek) o godz. 19.oo.

 W programie: o Antologii opowie Halina Goral-Rybkowska, wiersze autorów Antologii czyta Wanda Neumann, muzyka – Paweł Zagańczyk – akordeon i Andrzej Wojciechowski – klarnet.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin,

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Pruszczu Gdańskim.

Okladka-Antologia_2014_07_15
Okladka-Antologia_2014_07_15

O książce:

Wybór, redakcja i opracowanie graficzne: Roman Ciesielski,

Wstęp: Halina Goral-Rybkowska,

Wydawca: Wydawnictwo „Oskar” Maszoperia Literacka w Gdańsku,

Książka ukazała się staraniem: Stowarzyszenia Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin,

Na okładce: olej na płótnie Gagik Parsamjan „Czerwony ogród”, 2009 r.

Malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia – Twórcy powiatu gdańskiego,

 

Autorzy antologii – Zygmunt Bukowski, Roman Ciesielski, Jerzy Fryckowski, Andrzej Sikorski, Hanna Glok-Lejk, Ilona Roszak, Zofia Sokół, Aleksandra Borzęcka, Agnieszka Ciesielska, Halina Goral-Rybkowska, Anna Górecka, Tadeusz Karmazyn, Marcin Wołowiec, Dorota Kuropatwa, Adriana Głuchowska, Bogumił Gierszewski, Dagmara Weyna, Magdalena Zaremba, Małgorzata Mikos, Aleksander Klimiuk, Elżbieta Maria Laskowska, Małgorzata Malinowska, Tadeusz Jałoszyński, Janina Laskowska-Mróz, Barbara Pestka oraz Grzegorz Cwaliński, Aleksander Dardzyński, Henryka Lisiecka, Iwona Deptuch-Dymowska, Daniel Kufel, Jolanta Szymerska, Ewa Kruglik, Wiesław Grzech, Bogdan Groth, Aleksander Tomczak, Wojciech Jung, Jerzy Eugeniusz Sobczyk, Teresa Piotrowska, Gina Wiszniewska, Zenon Kosater, Kazimierz Czeczotko, Jacek Świs, Wojciech Górecki, Ewa, Zbigniew Boduch, Danuta Kraszewska, Magdalena Zaremba, Anna, Ryszard Prill, Barbara Jankowska, Paweł Kitowski, Jerzy Ossorya-Cierpicki.

 

przy wsparciu –

Powiatu Gdańskiego, Miasta Pruszcz Gdański, Gminy Pruszcz Gdański, Gminy Przywidz, Gminy Suchy Dąb, Gminy Trąbki Wielkie, Gminy Cedry Wielkie, Gminy Kolbudy, Gminy Pszczółki

oraz „ACTIVA” – Deweloper, Sp. z o.o. Sp.k. w Pruszczu Gd., Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gd., Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gd., Zakładu Wielobranżowego „Radiolex” Sp. z o. o. w Pruszczu Gd., Przedsiębiorstwa Usług Elektro-Energetycznych „El-Grześ” w Pruszczu Gd., Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Łężyk” w Pruszczu Gd.

Related posts