ODNALEZIONO 77-LETNIEGO PRUSZCZANINA

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przez około 20 godzin prowadzili działania poszukiwawcze za zaginionym mieszkańcem Pruszcza Gdańskiego. Zaginionego 77-latka odnaleziono w poniedziałek około godz. 16.25. Mężczyzna po raz ostatni był widziany w niedzielę 31 sierpnia br. gdy około godz. 14.00 wyszedł z domu nie informując o tym nikogo z rodziny.

W minioną niedzielę około godz. 21.20 (31 sierpnia br.) policjanci z pruszczańskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 77-latka. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że MIECZYSŁAW KUPIS w dniu 31 sierpnia br. o godz. 14.00 wyszedł z domu, nie mówiąc dokąd idzie i od momentu zaginięcia nie nawiązał kontaktu z rodziną ani znajomymi. Poszukiwania były utrudnione z uwagi na to, że zaginiony choruje na alzheimera i jest mało komunikatywny. Po otrzymanym zgłoszeniu mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzili między innymi rejon miasta oraz okoliczne miejscowości. Sprawdzili zapisy z monitoringów, rozesłali informacje o zaginięciu do rożnych instytucji, sprawdzono szpitale, poinformowano media. Niestety nie odnaleziono zaginionego mężczyzny. 

W poniedziałek (01 września br.) o godz. 16. 25 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał telefon z informacją, że rolnik jadący polną drogą w okolicach miejscowości Roszkowo zauważył leżącego w szczerym polu mężczyznę, który był siny i nie dawał żadnych oznak życia. Policjanci którzy przyjechali na miejsce udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Odnaleziony 77-latek trafił do szpitala.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts