POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTAMI

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ostrzegają przed oszustami, którzy przy pomocy różnych metod chcą wyłudzić lub ukraść nasze pieniądze. Ofiarą oszustów padł 83-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Mężczyzna na ulicy nawiązał rozmowę z młodą kobietą podającą się za pracownicę czerwonego krzyża. Kobieta zaoferowała mu pomoc w uzyskaniu dopłaty do emerytury. Pokrzywdzony stracił 5,5 tys. złotych, które wypłacił ze swojego konta na prośbę oszustki. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25 sierpnia br.) o godz. 18.20 do Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zgłosił się 83-letni mężczyzna, który poinformował, że został okradziony i stracił 5,5 tys. złotych. Z jego relacji wynikało, że tego samego dnia około godz.13.00 na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego podeszła do niego młoda kobieta i zaoferowała mu pomoc w uzyskaniu dopłaty do emerytury. Przedstawiła się jako pracownica czerwonego krzyża. Oszustka postawiła warunek, że na koncie mężczyzny nie może 
być suma przekraczająca kwotę 100 złotych. Po krótkiej rozmowie oszustka wspólnie z koleżanką zawiozły mieszkańca Pruszcza Gdańskiego do Gdańska, gdzie pobrał on ze swojego konta bankowego wszystkie oszczędności. Mężczyzna wrócił z oszustkami do swojego mieszkania. Podczas rozmowy jedna z kobiet wyjęła pieniądze z kieszeni jego marynarki. Dopiero po wyjściu  kobiet z mieszkania 83-latek zorientował się, że został okradziony. Po kilku godzinach powiadomił policję.

Policja apeluje o rozsądek!!!
Najczęściej wystarczają zwykłe środki ostrożności i kilka podstawowych rad, by nie paść ofiarą oszustów działających różnymi metodami :
Nie nawiązuj przygodnych znajomości na ulicy, a nowo poznanych ludzi nie zapraszaj do swojego domu. Jeśli już wpuścisz nieznajomą osobę do mieszkania , nie zostawiaj jej ani na chwilę samej, najlepiej żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny. Mając w domu pieniądze lub kosztowności schowaj je w miejscu trudno dostępnym,
Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję, należy to zrobić natychmiast po ujawnieniu przestępstwa. Dzięki szybkiej reakcji zwiększa się szansa na ustalenie i zatrzymanie przestępców. Postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osób podejrzanych. 

Related posts