Co to były za dożynki!

Święto Plonów w gminie Pruszcz Gdański już 7 września. W tym roku gościło w Przejazdowie a Gwiazdą wieczoru był ANDRZEJ RYBIŃSKI.

Niedoceniana, ciężka, uzależniona od kaprysów pogody i bardzo potrzebna – taka jest właśnie praca rolnika. W intencji pracujących na roli oraz wszystkich mieszkańców wsi modliliśmy się podczas mszy polowej tegorocznego Święta Plonów.

W tym roku gospodarzem dożynek było sołectwo Przejazdowo. Nad organizacją czuwał sołtys Janusz Sampolski (z chlebem). We wszystkim pracach pomagała mu małżonka Wiesława (obok) oraz liczna grupa mieszkańców. Mszę koncelebrował ks. proboszcz Stanisław Linda, a o oprawę muzyczną zadbały chóry działające przy kaplicy w Przejazdowie: Żebro Adama oraz Betlejem.

Funkcję starostów dożynek pełnili Ewa i Mateusz Smoleń, przedsiębiorcy z Przejazdowa.  Debiut pań z Wiślinki i od razu I. miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Korona nawiązywała do nowej pasji wsi – żeglarstwa. II. miejsce w konkursie zajęło Lędowo, a III. – Borkowo

W konkursie na najlepszą nalewkę dożynkową wygrało Koło Gospodyń Wiejskich Łęgowo – Cieplewo. II. miejsce zajęła pani Agnieszka Kozina,  a III. – pani Alina Wysocka

Najlepszą drożdżówkę pieką w Bogatce. Praca zbiorowa popłaca – sołectwo zajęło I. miejsce w dożynkowym konkursie. II. miejsce przyznano Beacie Sagan, a III. – Jolancie Szostek

To już tradycja, że podczas dożynek ogłaszane są wyniki olimpiady sołectw. I miejsce zajęło Przejazdowa, II. Mokry Dwór, III. Jagatowo, a IV. Cieplewo

Gwiazda wieczoru Andrzej Rybiński kilka razy bisował – w tym ze specjalnym pozdrowieniem dla gospodarzy dożynek: wójt Magdaleny Kołodziejczak i sołtysa Janusza Sampolskiego. Wspólnej biesiadzie przy muzyce i smakołykach Kół Gospodyń Wiejskich sprzyjała też pogoda. Tego dnie nie było ani jednej chmurki!


Magdalena Bielicka

 

Related posts

One Thought to “Co to były za dożynki!”

  1. asan

    bardzo fajne, sporo się działo, super pokaz firewerków wieczorem

Comments are closed.