Lędowo. Ładnie i bezpiecznie dzięki gospodyniom

Nie tak dawno reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Lędowie ma już koncie pierwszy unijny projekt. Panie pozyskały środki na zagospodarowanie terenu przed świetlicą.

kgw ledowo (3)aZakres prac, które miały na celu nie tylko poprawę estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowników świetlicy, obejmował: wycinkę kilku topoli, korektę koron kilkunastu drzew, ułożenie płyt betonowych, zakup ziemi, wyrównanie terenu i obsiane go trawą, ustawienie tablicy informacyjnej oraz gabloty, zakup dwóch stołów i czterech ław, a także wykonanie folderów promocyjnych. Wartość projektu to prawie 30 tys. zł.

Zarówno w pisanie wniosku, jak i realizację tego przedsięwzięcia najbardziej zaangażowali się prezes naszego Koła pan Maciej Wysocki oraz wiceprezes pani Elżbieta Gromadzińska – zaznaczają gospodynie.

KGW Lędowo reaktywowało swą działalność przed trzema laty. Na rzecz stowarzyszenia aktywnie działa 8 pań.

Do tej pory zajmowałyśmy się głównie organizacją okolicznościowych imprez, jak Dzień Dziecka, Dzień Kobiet, bal karnawałowy czy spotkanie opłatkowe dla seniorów – wyjaśniają. – Pomyślałyśmy jednak, że warto zrobić dla wsi coś, co w niej pozostanie na dłużej. Przecież wszyscy z tego korzystamy.

Magdalena Bielicka

Related posts