Pruszcz zwyciężył w 8. edycja „Przystanku Euro”

14 drużyn z powiatów: gdańskiego, bytowskiego, człuchowskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, tczewskiego, wejherowskiego oraz Gdańska i Gdyni walczyło przez dwa dni na PGE ARENIE o zwycięstwo w 8. edycji „Przystanku Euro”. Złote medale zawisły ostatecznie na piersiach zawodników z Pruszcza.

 

Jak co roku w turniejowe szranki stanęli dwunastolatkowie (rocznik 2002 i młodsi). Młodzi adepci piłki nożnej walczyli najpierw w rozgrywkach grupowych, drugiego zaś dnia już tylko cztery drużyny, zwycięzcy grup, rywalizowały na boisku PGE ARENY o miejsca na podium.

Po zaciekłej walce i na imponującym poziomie zaprezentowanych widowiskach piłkarskich, ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju wywalczyli chłopcy z Pruszcza, reprezentujący powiat gdański. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z powiatu bytowskiego. Ostatnie, medalowe miejsce, wywalczyli mali piłkarze z Miasta Gdańsk, z programu Top Talent. Na czwartym miejscu, na 14 drużyn, zakończyli turniej chłopcy z powiatu lęborskiego. Dla wszystkich wielkim przeżyciem była możliwość zagrania meczów na murawie, na której tylko kilka dni temu grał Robert Lewandowski i na stadionie, który gościł już Mistrzów Europy 2012 i taką drużynę, jak FC Barcelona!

Medale wręczali dziś młodym piłkarzom m.in. ich starsi koledzy – zawodnicy Lechii Gdańsk: Sebastian Madera i Luis Carlos Santos Deleu. Na specjalne zaproszenie Lechii Gdańsk przybył dziś na stadion także skoczek narciarski Jan Ziobro, który również brał udział w ceremonii medalowej. Oprócz turniejowych trofeów mali zawodnicy wracali dziś więc z Gdańska bogatsi o pamiątkowe zdjęcia i autografy swoich idoli.

Organizatorami turnieju byli: Miasto Gdańsk oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej i PGE ARENA. Patronat honorowy nad imprezą objął Gdański Obszar Metropolitalny.

Related posts