Zielony Czas Pomagania

Do Będzieszyna zawitali pracownicy pobliskiego terminalu międzynarodowej firmy logistycznej DB Schenker. Była to kolejna już wizyta w ramach wolontariatu pracowniczego pod tytułem Zielony Czas Pomagania. 

 

zielony czas pomagania
zielony czas pomagania

Celem tej wizyty, podobnie jak w roku ubiegłym, było wsparcie społeczności lokalnej w pracach wokół placu zabaw i parku znajdujących się w centrum wsi. Wolontariusze z firmy DB Schenker przywieźli ze sobą materiały budowlane oraz ogrodnicze, takie jak: żwir, farby do renowacji urządzeń zabawowych, kora ogrodnicza oraz krzewy różnych gatunków.

Wykonano kolejny etap prac na placu zabaw i w jego otoczeniu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić akcję, wolontariusze z firmy DB Schenker zorganizowali gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców wsi. Każde dziecko otrzymało również dyplom uczestnictwa i prezent. Tak jak w roku ubiegłym, akcję zwieńczył towarzyski mecz piłki siatkowej DB Schenker kontra mieszkańcy Będzieszyna

Nie zabrakło  poczęstunku – kiełbasek z grilla oraz słodkości. Był to jak zwykle bardzo mile i pożytecznie spędzony czas.

M. Bielicka/ UG Pruszcz Gdański

Related posts