Wystawa malarstwa w galerii Kaloryfer

Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie zaprasza do galerii Kaloryfer przy ulicy Długiej 20a na wystawę „Malarskie transkrypcje”. Ekspozycję stanowią prace wykonane przez amatorki, uczestniczki warsztatów malarstwa, odbywających się w pracowni plastycznej ośrodka, oraz obrazy mieszkańców gminy Pruszcz Gdański. Wstęp wolny.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 15 maja i zgromadziło nader liczną publiczność.

– Ekspozycja obejmuje obrazy zainspirowane malarstwem znanych artystów i stanowiące efekt twórczego przeniesienia na płótno innych prac, np. fotograficznych. Osoby, które widziały wcześniejsze dokonania autorek, były pod wrażeniem postępów, jakie poczyniły uczestniczki warsztatów – przyznaje Agnieszka Michalczyk, kuratorka wystawy i opiekun pracowni plastycznej OKSiR. – Goście z zainteresowaniem i dużym uznaniem komentowali wystawione kolaże i obrazy olejne. Nie brakowało nawet chętnych do nabycia poszczególnych prac.

Wystawa została zorganizowana przy wsparciu z funduszy unijnych, w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

– Dzisiejszy wernisaż to kolejny krok w realizacji operacji ”Trzy Krajobrazy w galerii sztuki – wyposażenie galerii wystawienniczej Kaloryfer w Cieplewie i organizacja wystaw prezentujących dorobek lokalnych twórców” – wyjaśnia Grzegorz Cwaliński, dyrektor OKSiR Cieplewo. – W ramach tzw. małych projektów, z Departamentem Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podpisaliśmy umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia kwotą ponad 13 tys. zł. Dzięki temu galeria wystawiennicza Kaloryfer w Cieplewie wzbogaciła się m.in. w nowe stoliki i stoły, hokery i krzesła oraz aluramy, a także system ścianek ekspozycyjnych do prezentacji np. grafik, rysunków czy batików. „Malarskie transkrypcje” to już trzecia wystawa w nowo wyposażonej galerii. Można ją oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-20:30.

OKSiR Łęgowo

Related posts

One Thought to “Wystawa malarstwa w galerii Kaloryfer”

  1. Chirurgia plastyczna to przyszłość. Myślę, że popyt na tego typu usługi będzie w Polsce stale wzrastał. Przy okazji – świetny artykuł.

Comments are closed.