Młoda grupa filmowców wkracza na ekrany kin

„Nasza Droga Do Kina” to projekt grupy pasjonatów z Gdańska oraz Pruszcza Gdańskiego, którzy tworzą swój pierwszy film krótkometrażowy. Jego premiera odbędzie się w jednym z gdańskich kin. Film był promowany przez portal finansowania społecznościowego polakpotrafi.pl i z dniem 31 Marca uzyskał dotację 6040 zł.

Projekt Film
Projekt Film

Pomysłodawcą projektu jest Nikodem Maszota, który już od najmłodszych lat marzył o wyprodukowaniu profesjonalnego filmu krótkometrażowego, który będzie można zobaczyć na dużym ekranie. „Nasza Droga Do Kina” nie jest pierwszym filmowym projektem Nikodema. Kilka lat wcześniej, za pomocą zwykłej kompaktowej kamery filmowej stworzył film „Fatalne Rozdanie”, który cieszył się uznaniem wśród bliskich znajomych. Najnowsza produkcja będzie jednak bardziej profesjonalna oraz skierowana do szerokiego grona odbiorców.

W projekt zaangażowanych jest kilkanaście młodych osób, które nie posiadają doświadczenia aktorskiego. To właśnie dlatego, Nikodem zorganizował specjalne warsztaty, na których przez ostatnie pół roku, grupa trenowała z profesjonalnym aktorem – Tomaszem Kobielą. Były to głównie zajęcia z improwizacji teatralnej.

Film będzie ostrym kinem akcji z lekką dozą poczucia humoru. Wszystkie sceny zostaną nakręcone w Trójmieście oraz Pruszczu Gdańskim. Fabuła będzie podzielona na kilka różnych, pozornie niepowiązanych ze sobą historii, które jednak ostatecznie będą miały na siebie wpływ. Ponadto, każda z występujących postaci wniesie do scenariusza odrobinę własnej osobowości. Film będzie świeżym połączeniem stałej fabuły oraz odrobiny improwizacji teatralnej. Zdjęcia ruszają już w kwietniu!

Więcej informacji:

Strona projektu na polakpotrafi.pl: http://polakpotrafi.pl/projekt/droga-do-kina Strona projektu na FB: https://www.facebook.com/pages/Nasza-droga-do- kina/228573270617096?fref=ts Filmowa zapowiedź projektu: http://www.youtube.com/watch?v=nTi3QRRtfxE Wywiad z Tomaszem Kobielą: http://www.youtube.com/watch?v=IoVWgofTRJQ

Related posts