Śmieci w lesie

12 Kwietnia 2014r. Przyroda po zimowym letargu budzi się do życia. Spacery wśród jasnozielonych liści drzew, w coraz cieplejszych promieniach słońca należą do wyjątkowych przyjemności.
Niestety zdarza się że taki widok (zdj1, zdj8) sprowadza nas na ziemię- ziemię  w tym czarnym kolorze. Na usta cisną się wulgaryzmy pod adresem osoby, czy może raczej osób, które tak bezmyślnie  „przyozdabiają naturę”. Żadne zakazy, groźby czy grzywny nie pomogą jeżeli nie zmienimy naszej mentalności.
Wspólnie musimy reagować na takie zjawiska i starać się ujawniać sprawców. To nie donosicielstwo , to dbałość o nasz region, kraj.
Może ktoś rozpozna ten pojemnik wypełniony styropianem, nadpalony. Może u sąsiada na podwórku, a może na samochodzie który musiał jechać ul.Spokojną w Straszynie w stronę lasu, gdzie obok zakazu (zdj2) wjechał do lasu. Pojemnik w lesie znalazł się pomiędzy piątkiem 11IV a sobotą 12IV.
Ktoś zadał sobie dużo wysiłku wyrzucając go w tym niewielkim lasku pomiędzy Straszynem a Juszkowem, potem resztę styropiany wyrzucając do pobliskiego rowu. Samochód  zakopał się, nie mógł wyjechać, to wąska  droga w lesie bez wyjazdu, wrócił więc z powrotem ul.Spokojną.
Jeżeli mamy jakieś informacje, które mogą ustalić sprawcę tego wykroczenia to proszę to zgłosić do straż gminnej Pruszcz Gd., policji, lub do rady sołeckiej Straszyn.
„nie mów, że ktoś powinien coś zrobić, bo ten ktoś to Ty”
Remigiusz Kwieciński
rada sołecka Straszyn

Related posts