Informacje-zaproszenie do OKSiR Cieplewo

„IDĄC DO… CZYLI HISTORIA MAŁEGO KSIĘCIA”

„Idąc do…, czyli historia Małego Księcia” – to nowy spektakl familijny, produkowany przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie. Aktorzy zostali wybrani w castingu z 60-osobowego grona chętnych. W obsadzie znaleźli się mieszkańcy: Łęgowa, Straszyna, Wiślinki, Miłobądza, Pszczółek i Pruszcza Gdańskiego. Kostiumy i scenografię przygotowują pracownicy OKSiR.

Premiera przedstawienia 28 kwietnia o godz. 17:00, kolejny spektakl o godz. 19:30, a następnie: 30 kwietnia o godz. 9:00; 11:00 (przedpołudniowe spektakle dla uczniów – grup zorganizowanych) i 19:30.
Bilety w cenie 5 zł do nabycia w Biurze Obsługi Klientów OKSiR Cieplewo ul. Długa 20A, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00; tel. 58 682 85 78 wew. 1 lub 728 415 566.

Po drugiej stronie lustra, znalezionego na opuszczonym strychu, główny bohater – pilot odnajduje małego chłopca – siebie z przed lat. Z czasów, kiedy był jeszcze dzieckiem. W tym lustrze ogląda swoje dorastanie, zdobywanie doświadczeń przez spotkania z mieszkańcami różnych planet-światów. Widzi też swoją śmierć – śmierć dziecka, które było w nim. Widzi jak stał się dorosłym… „Idąc do…” to przedstawienie w reżyserii Tomasza Podsiadłego, z zaskakującym tłem muzycznym, dynamiczną choreografią i ciekawą scenografią wg projektu Magdaleny Kurek.

(Na zdjęciach 9985 i 9989 próba do spektaklu)

II BIEG ŻUŁAWSKI

Impreza biegowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia 2014 r. w Wiślinie. Start pierwszego Biegu Skrzatów o godz. 10:00, biegu głównego o godz. 11:00. Wpisowe: 10 zł. Mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański mogą startować nieodpłatnie.
Zapisy najmłodszych zawodników do Biegu Skrzatów: w dniu imprezy od godz. 9:00. Zapisy do biegu głównego: do 24 kwietnia drogą elektroniczną na stronie internetowej: www.elektronicznezapisy.pl  i w dniu imprezy w godzinach 9:00–10:30.

Pakiety startowe do odbioru po okazaniu dowodu tożsamości: dla uczestników Biegu Głównego już od 24 kwietnia w Biurze Obsługi Klientów w Cieplewie w godzinach 9:00-20:00, dla pozostałych zawodników – w dniu zawodów w godz. 9:00-10:30 w Wiślinie.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców oraz pamiątkowe medale, losowanie upominków i posiłek dla wszystkich zawodników!

(na zdjęciach ubiegłoroczna edycja biegu żuławskiego w Lędowie)

 

KINO ZA ROGIEM W OKSIR CIEPLEWO

 

Oferta na kwiecień:

15.IV.2014 19:00 Imagine
17.IV.2014 19:00 Nieściszalni
22.IV.2014 19:00 Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom
24.IV.2014 19:00 Polowanie
29.IV.2014 19:00 W ciemności

 

 

„KONOPIELKA” W PLENERZE I WIZYTA PANI KIEPSKIEJ

 

Teatralną realizację „Konopielki” w adaptacji Teatru Nowego w Słupsku można już było obejrzeć na scenie OKSiR Cieplewo. Kto nie zdążył zobaczyć spektaklu, może nadrobić to niedopatrzenie 13 września br. (sobota) o godz. 19:00 i 21:00. Tym razem OKSiR sprowadza “Konopielkę” do… skansenu maszyn rolniczych w Mokrym Dworze! Bilety w cenie 20 zł – już do nabycia w OKSiR Cieplewo! Również we wrześniu w gminie Pruszcz Gdański będzie gościła Marzena Kipiel-Sztuka, znana przede wszystkim z roli Halinki, żony głównego bohatera w telewizyjnego serialu komediowego Kiepscy. OKSiR organizuje popularnej aktorce koncert i dwa spotkania autorskie. Szczegóły wkrótce na stronie www.oksir.pruszczgda.pl i profilu https://www.facebook.com/oksir.pruszcz

 

(Zdjęcia: materiały promocyjne Teatru Nowego w Słupsku ze scenicznej wersji Konopielki)

WALKI W KLATKACH

Już 14 i 15 kwietnia w OKSiR Cieplewo odbędą się WALKI W KLATKACH, czyli przegląd filmów animowanych autorstwa studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. W ramach IV edycji festiwalu (a drugiej w Cieplewie) będzie okazja, by obejrzeć prace studentów łódzkiej filmówki i spotkać się z twórcami i ich profesorami – wykładowcami Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Seanse otwarte:

  • ·         14 kwietnia o godz. 19:00 – bilet wstępu 2 zł.

Seanse dla grup zorganizowanych, połączone z warsztatami:

  • ·         14 i 15 kwietnia (dla dzieci ze szkół podstawowych od 3 klasy wzwyż oraz młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) – wstęp wolny.

Rezerwacja miejsc i możliwość zakupu biletów w Biurze Obsługi Klientów OKSiR Cieplewo – codziennie od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00-20:00, tel. 58 682-85-78 wew. 1 lub 728 415 566.

 

Więcej informacji o działalności OKSiR Cieplewo na: www.oksir.pruszczgda.pl i profilu https://www.facebook.com/oksir.pruszcz

 Anna Sychta

Related posts