Zakwitły „Pola nadziei”

5 i 6 kwietnia pomorskie hospicja po raz kolejny zjednoczyły się w imieniu swoich podopiecznych. Odbyła się kolejna edycja „Pól Nadziei na Pomorzu 2014”. Celem akcji jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Wolontariuszki akcji "Pola Nadziei pod kościołem w Straszynie - fot. MC
Wolontariuszki akcji „Pola Nadziei pod kościołem w Straszynie – fot. MC

Celem wiosennej akcji, jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby paliatywnie chorych oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Pierwsze polskie „Pola Nadziei” zakwitły pod Wawelem w 1998 roku. Pięć lat później nabrały rangi ogólnopolskiej. Dziś w akcję włączają się wszystkie hospicja w kraju.

Wolontariuszki i wolontariuszy zbierających fundusze można było spotkać w wielu miejscach Gminy Pruszcz Gdański. Piękny uśmiech oraz żonkil były symbolem i podziękowaniem dla wspierających pomorskie hospicja.

Related posts