Przejazdowo – Wiślinka. Warsztaty plastyczne i artystyczne

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Przejazdowa we współpracy z LGD „Trzy Krajobrazy” i Publicznym Gimnazjum w Przejazdowie przeprowadziło warsztaty plastyczne i artystyczne dla młodzieży.

warsztaty_plastyczne
warsztaty_plastyczne

W projekcie realizowanym od 27 września ub. r do 27 lutego b.r. wzięli udział uczniowie Publicznego Gimnazjum w Przejazdowie oraz Szkoły Podstawowej w Wiślince. W sumie 10 osób.

Fundusze na realizację warsztatów pozyskano ze środków unijnych.  Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po dwie godziny.

Pod kierunkiem instruktora uczniowie poznawali zasady rysunku, tworzenia głębi obrazu, posługiwania się barwą i gipsem. Powstały ciekawe prace malarskie na płótnie, akwarele, pastele i prace przestrzenne.

Młodzież uczyła się również obsługi maszyny do szycia, zgłębiałą tajniki projektowania ubrań, biżuterii i świątecznych elementów dekoracyjnych.

Efekty ich pracy zostały zaprezentowane na specjalnym pokazie w dniu 27 lutego. Na uroczystość przybyło około 50 osób, a wśród nich wójt gminy  Magdalena Kołodziejczak, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Przejazdowa Zbigniew Demczuk, tutejszy sołtys Janusz Sampolski i dyrektor gimnazjum Artur Drabiuk.

 

warsztaty_plastyczne
warsztaty_plastyczne

Wszyscy uczestnicy włożyli w te zajęcia wiele wysiłku – mówi Katarzyna Ładwikowska, nauczycielka gimnazjum w Przejazdowie i instruktor warsztatów. –  Przełamali swoją nieśmiałość i błędne przekonanie o braku talentu. Myślę, że przy okazji odkryli nową  formę spędzania wolnego czasu. 

 

Related posts