Wypadek na A1

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na autostradzie A1 w Rusocinie. Kierujący peugeotem najechał na tył mercedesa jadącego tym samym pasem. Siła uderzenia była tak duża, że oba samochody uderzyły w bariery ochronne. Kierowcy obu samochodów trafili do szpitala. Byli trzeźwi, nie przewozili żadnych pasażerów.

Pruszcz Gd. wypadek na A1
Pruszcz Gd. wypadek na A1

Wczoraj (26 maca br.) o godz.19.50 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na autostradzie A1 w Rusocinie doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni mieszkaniec Leszna jadący peugeotem w kierunku Łodzi najechał na tył mercedesa jadącego w tym samym kierunku. 35-letni mieszkaniec Kamionek Dużych kierujący mercedesem uderzył w barierę ochroną usytuowaną na prawym poboczu jezdni. Peugeot pchnięty siłą uderzenia, również uderzył w barierę ochronną rozdzielającą pasy jezdni. Obaj kierowcy trafili do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku a ich samochody odholowano na policyjny parking. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów biorących udział w wypadku. Mężczyźni byli trzeźwi, nie przewozili żadnych pasażerów.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Related posts