VW Golf kontra ładowarka

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na drodze w kierunku Sobieszewa. Kierowca volkswagena golfa podczas wyprzedzania uderzył w lewy bok ładowarki kołowej skręcającej w lewo. Siłą uderzenia volkswagen wypadłe z jezdni i wjechał na pole. 68-letni kierowca ładowarki nie odniósł żadnych obrażeń. 33- latek kierujący volkswagenem trafił do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 

Pruszcz Gd. wypadek
Pruszcz Gd. wypadek

W dniu 24 marca br. o godz. 07.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że w miejscowości Bogatka gmina Pruszcz Gdański doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości kierujących oraz ustalili i rozpytali świadków wypadku. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33- letni gdańszczanin kierujący volkswagenem golfem podczas wyprzedzania uderzył w lewy bok ładowarki kołowej skręcającej w lewo. Uderzenie było tak silne, że samochód osobowy wypadł z jezdni i wjechał na pole po lewej stronie drogi. 68-letni mieszkaniec Gdańska kierujący pojazdem wolnobieżnym nie odniósł żadnych obrażeń. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił kierowca volkswagena golfa. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Related posts