Powiatowe rozgrywki turnieju „Z podwórka na stadion”

W powiecie gdańskim trwa turniej rozgrywek już XIV edycji pod hasłem „Z podwórka na stadion”. Do turnieju zgłosiło się ponad 30 drużyn chłopców i dziewcząt w przedziale wiekowym U10 i U12.

Turniej "Z podwórka na stadion" - fot. MC
Turniej „Z podwórka na stadion” – fot. MC

Turniej w powiecie gdańskim prowadzony jest na boiskach szkół podstawowych przy ul. Tysiąclecia 5 i Kasprowicza 16 w Pruszczu Gdańskim. Do dnia dzisiejszego rozegrane zostały mecze dziewcząt gdzie w meczu finałowym spotkały się drużyny Wiślinki i Szkoły Podstawowej nr 2 z Pruszcza Gd. W spotkaniu był wynik remisowy, w związku z tym o zwycięstwie i kwalifikacji do rozgrywek wojewódzkich zadecydowały rzuty karne w których lepsze okazały się dziewczęta z Wiślinki i to one będą reprezentowały nasz powiat w turnieju wojewódzkim.

19 marca na boisku zmierzyły się drużyny chłopców w grupie wiekowej U10.  Do turnieju zgłosiło się 21 drużyn, ale na boisku spotkało się zaledwie 10. Z równolegle rozgrywanych meczy na obu obiektach do finałowej rozgrywki zakwalifikowały się drużyny ze Straszyna oraz gospodarze obiektu przy ul. Kasprowicza 16, drużyna reprezentująca Szk. P. nr 4 z Pruszcza Gd. Także w tym spotkaniu okazali się lepsi zawodnicy z Gminy Pruszcz Gd. reprezentujący Straszyn, którzy pokonali gospodarzy 4:2 i to oni będą reprezentować w tej kategorii wiekowej Powiat Gdański.

ZPNS-Tymbark
ZPNS-Tymbark

Na dzień dzisiejszy przewidziane są mecze grupy wiekowej U12, gdzie planowane jest spotkanie między 12 zgłoszonymi drużynami. W godzinach popołudniowych poznamy finalistów oraz ostatnią drużynę, która przechodzi do dalszych rozgrywek.

Warto przypomnieć, że nagrodą dla najlepszych, oprócz gry na Stadionie Narodowym w Warszawie, będzie wyjazd na mecz Reprezentacji Polski do Hamburga. Poza tym dla najlepszych przewidziane są jeszcze inne gratyfikacje o czym więcej znaleźć można na stronie organizatora turnieju.

Drużynom i ich zawodnikom oraz opiekunom z Powiatu Gdańskiego gratulujemy, a za najlepszych będziemy trzymali kciuki, aby dotarli do finału na Stadionie Narodowym. Za wsparcie merytoryczne dziękuję  p. Zbigniewowi Górniewiczowi

MC

Related posts