Nasze talenty na Pomorzu

Gmina Pruszcz Gdański była gospodarzem  V Finału Powiatowego Konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”. Laureatki  – uczennice z Borkowa oraz Pruszcza Gdańskiego – zaprezentują się podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim.

od lewej jurorka Joanna Leska - Ślęzak, wójt Magdalena Kołodziejcza, starosta powiatu gdańskiego Cezary Bieniasz - Krzywiec
od lewej jurorka Joanna Leska – Ślęzak, wójt Magdalena Kołodziejcza, starosta powiatu gdańskiego Cezary Bieniasz – Krzywiec

Przesłuchania 27 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu gdańskiego miały miejsce w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Cieplewie.

Młodzi artyści prezentowali talenty wokalne, taneczne oraz plastyczne.  Nie mieliśmy łatwego zadania – przyznała Barbara Gałecka z jury konkursu.

Oto laureaci finału powiatu gdańskiego:

Szkoła Podstawowa:

I m. Martyna Kapecka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie

Wyróżnieni: Tymon Cichocki (ZS Straszyn) , Julia Smuczyńska (ZS Straszyn), Vanessa Kuśmierz i Andrea Kuśmierz (ZS Łęgowo)

I m. Zuzanna Gryszko z Gimnazjum nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Wyróżnieni: Jagienka Kubska (ZS Łęgowo), Vienna Węsierska (ZS Straszyn), Wiktoria Sikora (Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach) oraz Adrianna Kowal (ZS Straszyn).