Przedszkolaki z wizytą na komendzie w Pruszczu Gdańskim

Dzieci z przedszkola „Bajeczka” w Pruszczu Gdańskim odwiedziły pruszczańską komendę policji. Policjanci zajmujący się prewencją kryminalną oraz problematyką nieletnich opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie, o zachowaniu się na drodze oraz przypomnieli znane już maluchom numery alarmowe. Na zakończenie posumowano zdobyte wiadomości i rozdano dzieciom słodycze.

Przedszkolaki na komendzie (2)
Przedszkolaki na komendzie (2)

Wczoraj (24 lutego br.) o godz. 10.00 grupa „Muminków i Puchatków” z przedszkola „Bajeczka” w Pruszczu Gdańskim zawitała w progi pruszczańskiej komendy policji.  Podczas spotkania dzieci miały okazję obserwować z bliska pracę policjantów. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz policyjnego sprzętu, który używany jest w codziennej służbie. Dzieci chętnie prowadziły dyskusję na nurtujące je tematy, głównie dotyczące bezpieczeństwa. Dużym wzięciem cieszyło się zakładanie kajdanek, zdejmowanie odcisków palców oraz wizyta w pomierzeniu dla osób zatrzymanych.

Szeroko pojęta prewencja kryminalna i uświadamianie dzieciom już od najmłodszych lat wszelkiego rodzaju zagrożeń ma znaczący wpływ na ich postrzeganie świata.

Przedszkolaki na komendzie
Przedszkolaki na komendzie

Related posts