Pasażerka popełniła wykroczenie, kierowca odpowie za przestępstwo

Policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim zatrzymali osobowego mercedesa, którego pasażerka wyrzuciła przez okno puszkę po piwie. 27-letnią kobietę ukarano za to mandatem karnym, w wysokości 50 złotych. 33-letni kierowca był nietrzeźwy, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a  jego samochodem zaopiekowała się towarzyszka podróży, która była trzeźwa i posiadała prawo jazdy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowcę mercedesa za brak wymaganych uprawnień ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych.
Wczoraj (29 stycznia br.) o godz.20.10 w Pruszczu Gdańskim na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Chopina policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa. Powodem interwencji było to, iż jego pasażerka wyrzuciła przez okno puszkę po piwie. Stróże prawa ukarali 27-letnia pasażerkę mandatem karnym w wysokości 50 złotych za zanieczyszczenie jezdni.
W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 33-letni kierowca ma prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w informatycznych systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec Gdańska nie ma w ogóle uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych za prowadzenie pojazdu na drodze publicznej, nie mając do tego uprawnień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca odpowie przed sądem. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Related posts