Straż pożarna na sygnale w Straszynie

Około godziny 14.00 w Straszynie na ul. Jana Pawła II w budynku wielorodzinnym miało miejsce zapruszenie ognia. Na miejscu pojawiły się trzy jednostki straży pożarnej oraz policjanci z Pruszcz Gdańskiego.

Do niegroźnego pożaru doszło podczas palenia w piecu, jednemu z mieszkańców przydarzyła się groźna z wyglądu sytuacja zapalenia podłogi. Zgłoszenie zostało potraktowane bardzo poważnie, ponieważ gdyby sytuacja wymknęła się z pod kontroli zagrożone mogło być życie oraz dobytek wielu mieszkańców. Na szczęście okazało się to niegroźne zdarzenie. Podczas pożaru nikt nie ucierpiał. Na miejscu zdarzenia został sporządzony protokół.

Podobne sytuacje mogą mieć miejsce szczególnie w tym okresie panujących mrozów, ponieważ niejednokrotnie mieszkańcy domów czy starszych kamienic starają się dogrzewać na różne sposoby, nie rzadko nie zawsze zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, żeby zawsze zachowywać ostrożność przy otwartym ogniu, mieć szczególne baczenie na siebie oraz nie zostawiać w takiej sytuacji, gdy pali się w piecu dzieci samych bez opieki. Zwracajmy też uwagę na bezdomnych, ponieważ mogą starać się ogrzać w tym okresie w opuszczonych budynkach, altanach czy zaadoptowanych na schronienie różnych miejscach, które nie nadają się do palenia w kozach czy innych piecach.

O naszą uwagę apelowali Wojewoda, Straż Gminna, która zainteresuje się każdym zgłoszeniem, aby nikt nie zamarzł czy nie spowodował pożaru lub zginął od czadu.

Related posts