ZIMA SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNA DLA BEZDOMNYCH

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim przeprowadzili wczoraj działania prewencyjne pod nazwą „Bezdomni”. Stróże prawa na bieżąco kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy. Jeżeli jesteś zaniepokojony sytuacją osoby bezdomnej lub samotnej zadzwoń pod numer 058 78-54-222, 997 lub 112.

Pruszcz Gd. bezdomni
Pruszcz Gd. bezdomni

Policjanci z pruszczańskiej komendy do swoich codziennych zadań służbowych dodali wzmożoną kontrolę warunków bytowych osób bezdomnych. Osoby te w szczególny sposób cierpią z powodu nadejścia zimy i niskiej temperatury otoczenia. Aby zabezpieczyć się przed chłodem nocują w różnych, nie zawsze bezpiecznych miejscach. Spożywają alkohol pod wpływem którego mają wrażenie, że jest im ciepło. Palą ogniska aby się rozgrzać, nie kontrolując ich w żaden sposób. Wszystkie instytucje pomocowe odnajdujące takie osoby zawsze proponują im przewiezienie do ośrodków, w których mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Jeżeli zauważymy osobę bezdomną lub samotną która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać, tylko jak najszybciej powiadomić Policję, Straż Miejską lub Gminną, Miejski lub Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz pogotowie ratunkowe.

Pamiętajmy również o osobach starszych , które mieszkają samotnie. One też mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Zainteresujmy
się czy nie potrzebują naszej pomocy.

Nigdy nie przechodźmy obojętnie obok drugiego człowieka.

Related posts