ZATRZYMANO NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim minionej doby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jednego bez wymaganych uprawnień do kierowania. 41-letni kierowca Renaulta Twingo miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast 62-letni kierowca Volkswagena Transportera 1,2 promila alkoholu.

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę, a ich samochodami zaopiekowali się znajomi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowcy odpowiedzą przed sądem. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pruszcz Gd. nietrzeźwi kierowcy
Pruszcz Gd. nietrzeźwi kierowcy

Wczoraj (22 stycznia br.) o godz.12.55 na ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim policjanci zatrzymali kierowcę Renaulta Twingo. W trakcie rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 41-letni kierowca ma 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w informatycznych systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie ma w ogóle uprawnień do kierowania samochodem. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 złotych za prowadzenie pojazdu na drodze publicznej, nie mając do tego uprawnień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca odpowie przed sądem.

Tego samego dnia o godz. 16.30 w Trzepowie gmina Przywidz zatrzymano kolejnego kierowcę, którego jazda stwarzała realne zagrożenie w ruchu drogowym. 62-latek kierujący volkswagenem transporterem miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego karze zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Related posts