Przebudowa drogi nr 222 – konsultacje

15 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Borkowie mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański zostali zaproszeni do udziału w konsultacjach dotyczących przygotowania projektu przebudowy drogi łączącej Gdańsk ze Starogardem Gdańskim.

Każdy zainteresowany miał prawo wyrazić swoje uwagi i opinie, zgłosić propozycje do przygotowywanego projektu. Wszelkie sugestie były na gorąco dyskutowane, notowane i po przedstawieniu argumentów poddawane projektantom pod uwagę.

Podczas spotkania obecni byli ze strony inwestora p. Grzegorz Długosz z ZDW Gdańsk, jednostki projektowej p. Arkadiusz Obidziński, Krzysztof Subkowiak oraz Krystian Obidziński z biura projektowego Arkas-Projekt z Olsztyna. Pośród zebranych byli Radni oraz Sołtysi zainteresowanych projektem miejscowości. Licznie zgromadzili się również mieszkańcy.

Po trwającej ponad dwie godziny dyskusji omówione zostały ważne dla mieszkańców fragmenty drogi, uwzględniające rondo w Borkowie, zjazdy, przejścia dla pieszych i przebieg ścieżki rowerowej.

Z różnych względów nie wszystkie propozycje zostały przyjęte, część była żywiołowo dyskutowana, część poddana pod analizę i z szansą na umieszczenie w projekcie. Ważne jest jednak to, że mieszkańcy mają jeszcze możliwość zgłaszania uwag i propozycji do dnia 30.01.2014 na adres mailowy: biuro@arkas-projekt.pl lub korespondencyjnie na adres:

Arkas-Projekt 10-460 Olsztyn, Al. Marsz. Piłsudskiego 75A, bud. B

Z dokumentacją projektową zapoznać się jeszcze można w Urzędze Gminy Pruszcz Gdański.

Wnioski i uwagi kierować też można do Radnego Mariusza Kocińskiego, który przygotuje zestawienie uwag do projektu i również przekaże do biura projektowego.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania, na których również są widoczne propozycje do przebudowy drogi.

Related posts