ROSZKOWO – CITROEN UDERZYŁ W DRZEWO I WJECHAŁ DO ROWU, 2 OSOBY RANNE

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 226 w Roszkowie. 19-latka kierująca citroenem saxo zjechała na lewe pobocze, uderzyła w drzewo i wjechała do rowu. Do szpitala trafiła kierująca citroenem oraz podróżująca z nią 19-letnia pasażerka. Kierująca była trzeźwa.

Roszkowo wypadek
Roszkowo wypadek

Do wypadku doszło w piątek (06 grudnia br.) o godz. 07.25 w Roszkowie gmina Pruszcz Gdański.Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu 19-letnia mieszkanka gminy Cedry Wielkie jadąc citroenem saxo w kierunku Pruszcza Gdańskiego prawdopodobnie wpadła w poślizg. Zjechała na lewy pas ruchu, uderzyła w drzewo i wjechała do rowu. Kierująca samochodem i jej 19-letnia pasażerka trafiły do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku. Kierująca citroenem saxo była trzeźwa.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z niesprzyjającą aurą pogodową. Oprócz zmiany opon i przygotowania samochodu do zimy należy również zmienić technikę i sposób jazdy.  Na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg,  poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Related posts