Bezpłatny dostęp do e-booków

Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański ponownie umożliwia tymczasowy i nieodpłatny dostęp do jednego z największych dostawców zasobu elektronicznego. 

 

World eBook Library to ponad 23 tysiące audiobooków i ponad 2 miliony pełnotekstowych książek oraz dokumentów elektronicznych w blisko 100 językach.

Z World eBook Library korzysta obecnie ponad 4 miliony użytkowników z 50 różnych krajów.

Kolekcja World eBook Library zawiera nie tylko najistotniejsze oraz najpopularniejsze monografie, podręczniki, słowniki czy encyklopedie lecz także rozmaite publikacje rządowe. Pochodzą one z największych światowych bibliotek takich jak: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, New York University, Michigan University, Stanford University. Źródła te zostały przetworzone cyfrowo i są w pełni przeszukiwalne. Dodatkowo platforma zaopatrzona jest w słowniki i rozmaite narzędzia dla użytkowników. Od maja br., na platformie zainstalowano translator językowy.

Z bazy można korzystać do 18 stycznia 2014 roku.

Related posts