Już w piątek uroczyste otwarcie mostu w Krępcu

W najbliższy piątek o godzinie 10.00 nastąpi uroczyste otwarcie nowego mostu w Krępcu. Poprzedni został zamknięty w lipcu ubiegłego roku, ponieważ dalsza jego eksploatacja groziła zawaleniem. Nowy powstał dzięki pieniądzom, które Gmina Pruszcz Gdański otrzymała z budżetu Państwa.

Budowa nowej przeprawy była niezwykle ważna, jak powiedziała Wójt p. Magdalena Kołodziejczak dla Radia Gdańsk – z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, ponieważ droga która prowadzi przez most jest głównym ciągiem ewakuacyjnym dla mieszkańców budynków znajdujących się w pobliżu Motławy, Raduni czy Czarnej Łachy. Obecnie jedyna droga, którą w razie powodzi mogliby się ewakuować, wiedzie wzdłuż wałów przeciwpowodziowych.

Drugi powód to utrudnienia dla rolników. Od czasu zamknięcia mostu musieli nadrabiać wiele kilometrów, aby dostać się do pól znajdujących się po drugiej stronie rzeki. W przypadku niektórych gospodarzy było to nawet 10 kilometrów, dodaje Kołodziejczak
Most, który zostanie uroczyście oddany do użytku w najbliższych dniach będzie służył także dla pojazdów o masie do 30 ton, co wcześniej nie było możliwe ze względu na jego fatalny stan techniczny.
Budowa mostu kosztuje 1,7 mln zł. 80% tej kwoty pokrywa budżet państwa.
Materiały żródłowe m.in Radio Gdańsk

Related posts