Koniec rozbudowy szkoły w Borkowie i wizyta Radia Gdańsk

Zapraszamy do udziału w oficjalnym otwarciu rozbudowanej szkoły w Borkowie. Uroczyste oddanie inwestycji nastąpi 12 grudnia o godz. 9:00.

Dobiegła końca rozbudowa Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkowie. Powstała tu całkiem nowa część dydaktyczna oraz sala gimnastyczna z całym zapleczem.

W ramach rozbudowy szkoły powstały cztery nowe sale lekcyjne, jadalnia (dwukrotnie większa od obecnie istniejącej), świetlica z salką do odrabiania lekcji, toalety i dwa patia, czyli wewnętrzne dziedzińce. Jedno z nich ma służyć na potrzeby jadalni (uczniowie będą mogli spożywać posiłki także na świeżym powietrzu), a drugie – przedszkola (do gier i zabaw).

Z kolei sala gimnastyczna to obiekt wolnostojący, połączony ze szkołą łącznikiem. Składa się na nią boisko o wymiarach 20 x 32 m wraz z trybunami, a także: sala do judo, salka do gimnastyki korekcyjnej, siłownia i zaplecze socjalno – sanitarne (natryski, toalety, szatnie, magazyn i in.).
Również teren wokół szkoły został urządzony pod zajęcia sportowe. Powstało boisko trawiaste do piłki nożnej, a także bieżnia trzytorowa, skocznia do skoków wzwyż i w dal oraz rzutnia do rzutu kulą.
Inwestycja pochłonęła prawie 7,5 mln zł! Część środków na ten cel gmina Pruszcz Gdański pozyskała z Ministerstwa Sportu oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

W dniu dzisiejszym rozbudowywany obiekt odwiedzą reporterzy Radia Gdańsk o czym będzie można posłuchać na antenie oraz przeczytać na stronie radia.

Galeria zdjęć na zewnątrz obiektu oraz nowej sali gimnastycznej.