Konferencja Ks. Piotra Pawlukiewicza w Straszynie

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był redaktorem archidiecezjalnego radia „Józef” w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Kapelan kaplicy w Sejmie RP. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

ks. Piotr Pawlukiewicz w Straszynie - fot. M. Cabaj
ks. Piotr Pawlukiewicz w Straszynie – fot. M. Cabaj

Z tą komunikacją to jest nieprawdopodobnie Bóg wymyślił.

Mąż naprawia żonie żelazko, a Ona z kuchni woła:
– choć na obiad, On odpowiada – już idę, Ona krzyczy z kuchni – no chodź na obiad już, – już idę, już idę, już idę.
Ona przychodzi i mówi: – kiedy przyjdziesz na obiad, On odkłada – na jaki obiad,   – wołam trzy razy z kuchni żebyś przyszedł na obiad, – nie wołałaś, Ona mówi – wołałam
I obydwoje mają rację, Ona wołała, a On nic nie słyszał.

 

Ten i inne przykłady dotyczące różnic, komunikacji można usłyszeć w zapisie filmowym konferencji ks. Piotra Pawlikowskiego.

Już także na DVD wersja pełnego zapisu konferencji do nabycia. Link TUTAJ

Konferencja

Kilka zdjęć z konferencji w Straszynie

Informacje o ks. Piotrze zaczerpnięte ze strony xpiotr.pl

MC

Related posts