19-LATEK UKRADŁ CIOTCE KONSOLĘ DO GIER

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalili i zatrzymali złodzieja konsoli do gier wartej 450 złotych. 19-latek okradł własną ciotkę, sprzedał konsolę koledze a pieniądze przeznaczył na własne potrzeby. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pruszczańskiej komendy ustalili, że 19-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego sprzedał znajomemu konsolę do gier po atrakcyjnej cenie. Z uwagi na to, że młody mężczyzna był już wielokrotnie karany za kradzieże podejrzewali, że konsola może być kradziona. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy nawiązano kontakt z właścicielką utraconej konsoli wartej 450 złotych. Jak ustalili śledczy 29-letnia pruszczanka kilka miesięcy temu gościła w swoim mieszkaniu bratanka. Chłopak ukradł konsolę leżącą na fotelu, schował ją do kieszeni i wyszedł. Po kilku dniach sprzedał ją koledze za kwotę 100 złotych. Wczoraj (26 listopada br.) policjanci zapukali do drzwi złodzieja. Chłopak był zaskoczony wizytą stróżów prawa, przyznał się do kradzieży.

Policjanci cały czas pracują nad tym aby odzyskać skradziona konsolę. 19-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi za to kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Related posts