MAJĄC 2 PROMILE WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ I SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszczańskiej komendy na jednej z ulic Pruszcza Gdańskiego zatrzymali kierowcę lublina, który spowodował kolizję drogową najeżdżając na tył jadącej przed nim mazdy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości obu kierowców okazało się, że kierowca lublina ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci zabrali mu prawo jazdy a jego samochód przekazali pracodawcy. Podczas kontroli okazało się, że kierowca lublina nie ma dowodu rejestracyjnego ani polisy OC. W związku z tym policjanci wysłali odpowiednie pismo do funduszu gwarancyjnego. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolizji drogowej doszło wczoraj (25 listopada br.) o godz. 6.40 na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Chopina w Pruszczu Gdańskim. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu kierujący lublinem jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Gdańska uderzył w tył jadącej przed nim mazdy. 48-letni kierowca dostawczego lublina i 30-letni kierowca mazdy nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców. Okazało się, że kierujący lublinem ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, zatrzymali prawo jazdy a jego samochodem zaopiekował się pracodawca. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci sporządzili informację do funduszu gwarancyjnego ponieważ 48-letni kierowca nie miał dowodu rejestracyjnego samochodu ani polisy OC.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Related posts